Kõnniteekivide vuugitäide ja ballastaine seostamine

Kõnniteekivide vuugitäide

SÜSTEEMID GREMMLER 194 & GREMMLER 194 DKõnniteekivide vuugitäide 3

Graniitkõnniteekivide kasutamine on tuttav Eestlasele juba keskajast. Kaunile väljanägemisele ja tugevale pinnasele on vuukidega kõnniteekividel ka mõned probleemid. Kiirelt tekkiv umbrohi, mis on eemaldamisel vägagi töörohke ja kivide liikumised on neist enam levinud. Lisaks veel vihma poolt vuukide puhtaks uhumine, mille tagajärjeks on lahtised kivid või samuti on lahtine vuuk suurepärane koht sodi korjamiseks. Neile muredele on nüüd olemas lahendus – kõnniteekivi vuugitäide. Vastavalt soovile ja vajadusele on võimalik valida erinevaid värve ja tugevust vastavalt tee koormusele.

GREMMLER tänavakivide vuugitäited sobivad nii uute kui ka vanadele tänavakivide vuukide täitmiseks. Igasse erilisse kohta pakume me õige ja konkreetsesse kohta sobiliku valiku. Vuugitäite süsteemid algavad lihtsalt puhastatavast Gremmler 194-st ja kuni Gremmler 194 D-ni, mida kasutatakse teedel, kus on keskmise ja suure koormusega liiklus, tänu selle erilise tugevusele.

Paigaldus on väga lihtne - kuna tegemist on väga kvaliteetse ja selleks välja töötatud epoksüvaiguga, ei karda Gremmleri vaigud niiskust ja on lubatud paigaldus ja hilisem lahtise taeva alla tahenema jätmine. Vuuk jäetakse 1/4 kuni 1/3 kivi ulatusest (jalakäijate koormus kuni sõiduauto koormus) tühjaks. Segatakse komplektis olev vuugitäitesegu, vaik ja vesi omavahel ja tugeva põrandaharjaga lükatakse mass vuuki, kuhu see oma raskuse tõttu sisse vajub. Viimistletakse harjaga pind ja 24 tunni pärast on valmis. Rekkade liikluse puhul võb kasutada ka kuni kogu kivi paksuse ulatuses vuugitäitega täitmist.

GI 194 vuugitäitesegu tootelehtGREMMLER GI 194 vuugitäitesegu tooteleht - kerge ja keskmise koormusega kõnniteed, aiadekoratsioonid, õuealad, auto sissesõiduteed, jne.

GI 194 D vuugitäitesegu tootelehtGREMMLER GI 194 D vuugitäitesegu tooteleht - keskmise ja suure koormusega teedele, õuealadele, ringteede keskosa, sise ja välisruumidesse, jne.

Kõnniteekivide vuugitäideKõnniteekivide vuugitäide 2

 

GREBOPOX liim/epoksüvaik ballastaine seostamiseks

GREBOPOX 1

GREBOPOX on epoksüvaik, millega fikseerida killustikku näiteks kõnniteedel, mererannas, kalde ja vibratsiooniga kohtades (raudtee),  kohtades, kus on vaja tagasitäidetavat pinnast tihendada, aga pole kas aega või võimalust seda teha, jne. Suurepärane kasutusala on raudteesildade-viaduktide muldkeha ühendus betooniga - kuna rongi raskuse ja vibratsiooniga muldkeha aja jooksul pisut vajub, aga betoon mitte, siis võib mingil momendil üleminek olla pisut järsk.

Suuremahulistemates projektides on leidnud GREBOPOX kasutust siiani raudteel ja mererannas ballastaine seostamisel. Hollandis ja Prantsusmaal kohtades, kus ookean uhub kaldaäärset pinnast jätkuvalt ära, on tehtud GREBOPOX-iga seostatud kividest kaitsetsoon, mis suurepäraselt laseb vett läbi, aga tänu sellele, et kivid on seostatud ühtseks vööks, ei lase enam kaldal laguneda. Samuti on kiirete rongide ajastul liiprite vahele pandava ballastaine liikumisega probleeme - kas vibratsioon või rongi liikumisest tekkinud õhuvoolud liigutavad killustiku liiprite vahel ära ja mingi aja pärast tuleb uuesti täitma hakata, et rongiliiklus oleks endiselt ohutu.

GREBOBOX 2 

Samas on võimalik teha GREBOPOX-iga kauneid värvilisi pindasid, mis lasevad samamoodi vett läbi nagu killustik. Antud piltidel olev näide on Saksamaa raudteejaamas olev rööbaste vaheline ala.

GREBOPOX 3GREBOPOX 4

Paigaldus - kui täitematerjali paigaldatakse, siis on kõige lihtsam segumasinaga korra läbi segada ja paigaldada soovitud kohta. Raudteel ja kohtades, kus on juba materjal paigas saab suurepäraselt ka pritsiga segu kivide peale/vahele pritsida ja vaik ühendab pealmised kivid.