Betoonkork

On olemas erinevaid võimalusi täita betoonivalu käigus betooni sisse jäävaid avausi.Betoonkorgita

Kui viimistlemata betoonsein jääb ehitises soovitult nähtavale, võib ava töötlus muuta kogu seina välimuse.

 Kas jätta mulje, et see ava peab olema kinni mätsitud

Ilma betoonkorgita või lasta pisikesel betoonkorgil kaasa aidata kogu ehitise disainile ?

22-10 hall

Tänapäevane viimistletud betoonkork võib olla pinnaga tasa, või väikese taandega nii, et langeva valguse mäng saaks ka oma töö teha. Samuti võib betoonkork olla must või valge, roheline või punane, kollane või siis mõnda muud sobilikku värvi.

 

 

 22-05 tumehall  22-10 oranz  22-10 triibuga  22-10 jäme lauamuster  22-10 hall golfipall jne.

Loomulikult lisaks välimusele on betoonkorgil ka sulgev funktsioon - vee- või tulekindlust nõutavates kohtades või seintes, kus kaetakse kogu sein viimistlus- või isolatsioonimaterjalidega. Seina jäänud avad tuleb igal juhul sulgeda ja ei ole kiiremat, mugavamat ja kindlamat meetodit, kui betoonkork !

Betoonkorgi paigaldus on üks lihtsamaid ja kiiremaid toiminguid, millega saab hakkama igaüks, kellel on pealehakkamist. Betoonkork täidab oma ülesande nii kaubanduskeskuse seinas, tänaval oleva betoonpiirde sees, kui ka meie kodude viimistletud betoonseintel, jne. kus betooni ilu soovitakse esitleda.

Valikus on väga erinevate tootjate valukoonuste mõõtudega tehtud betoonkorke ja lisaks veel tõsteaasade (vemo) katted, jne.

Valida saab koonuseid

  • koonuse kuju (erinevate valmistajate erinevate koonuse kujude järgi)
  • värvuse (värvused on küll betooni värvide järgi pastelsed)
  • pinna (sile, lauamuster, golfipalli muster, soonega, jne.)
  • sügavuse (pinnaga tasa, taandes või väljas)

järgi, ehk piirideks on pigem fantaasia.

Levinumateks Eestimaal on kindlasti suuruste järgi 22/10 (valutorule 22 mm ja koonuse paksus 10 mm), 22/05 ehk taandega betoonkork, rõhutamaks valguse/varju mängu, 22/15, 22/35 jne.

tasa ja taandes

Läbimõeldult kasutatud betoonkork annab betoonpinnale korrektse lõpetatud viimistlusega välimuse, mõjudes samas efektse pisidetailina !